شادی در محل کار

۱. شادی در محل کار را انتخاب کنید:

شادی تا حد زیادی یک انتخاب است. خیلی از شما بانوان شاغل ممکن است این حرف را قبول نداشته باشید، اما این، یک واقعیت است. شما می‌توانید شاد بودن را در محل کارتان انتخاب کنید. چگونه؟ ساده است ولی درعین‌حال دشوار. صبح با اشتیاق به سوی محل کارتان روانه شوید، با همه در مورد خوبی‌های محل کارتان صحبت کنید. به اندازه‌ای که از عصر پنجشنبه لذت می‌برید، از صبح شنبه هم به همان اندازه لذت ببرید. همکارانی پیدا کنید که از بودن با آن‌ها خشنود می‌شوید، با این افراد وقت بگذرانید، مثلاً وقت ناهار باهم باشید. از انسان‌های منفی‌باف و شایعات بی‌اساس، موجود در سازمان، دوری کنید.
انتخاب‌های شما در محل کار، عمدتاً معرف تجربه شما هستند. شما می‌توانید شادی را در محل کار انتخاب کنید.

۲. هرروز کارهایی را انجام دهید که دوست دارید:

شما ممکن است شغلتان را دوست داشته باشید یا دوست نداشته باشید، ممکن است معتقد باشید که می‌توانید چیزهای جالبی در شغل خود پیدا کنید، ممکن هم هست معتقد نباشید. واقعیت امر این است که همواره می‌توانید جنبه‌های جالبی را در شغلتان پیدا کنید که شما را دل گرم و شاد کند.
نگاهی عمیق به خودتان، مهارت‌هایتان، استعدادهایتان و منافعتان بیندازید. به احتمال بسیار قوی می‌توانید چیزی را پیدا کنید که از انجام روزانه آن لذت ببرید. اگر هرروز کار جالبی برای انجام دادن داشته باشید، شغلتان خیلی هم بد به نظر نخواهد آمد. البته شما در هرزمانی مختارید در شغل فعلی‌ خود فعالیت کنید یا تصمیم بگیرید شغل دیگری برای خود برگزینید.

۳. مسئولیت ارتقاءِ حرفه‌ای و شخصی خود را بر عهده بگیرید:

اغلب افراد شکایت می‌کنند که مدیرمان به حد کافی برای ارتقاءِ حرفه‌ای ما تلاش نمی‌کند. مسئول ارتقاءِ حرفه‌ای و شخصی شما کسی نیست جز خودتان. از مدیرتان کمک بگیرید اما برای رشد و توسعه خودتان برنامه‌ریزی داشته باشید. هر قدر رشد کنید باز هم برای رشد جادارید اما اگر یکجا ساکن باشید، باید خودتان را برای از دست دادن خیلی چیزها آماده کنید.

۴. از اتفاقات محل کارتان آگاه باشید و برای کسب این آگاهی احساس مسئولیت داشته باشید:

خیلی‌ها انتظار دارند که رئیسشان ذهنشان را پر از اطلاعات کند و این به ندرت اتفاق می‌افتد. چرا؟ چون رئیس مشغله‌های خود را دارد و نمی‌داند شما به دانستن چه چیزی نیازمندید! اطلاعات مؤثر در کارتان را کسب کنید. یک شبکه اطلاعاتی ایجاد و از آن استفاده کنید. جلسات منظم هفتگی با رئیس خود درخواست کنید و از او سؤالاتی را در جهت کسب آگاهی و یادگیری خود بپرسید.

۵. دائماً بازخورد بگیرید:

نظر اکثر شما این است، رئیسم به من بازخورد نمی‌دهد، به همین دلیل نمی‌دانم نظرش در مورد من چیست. با او روبرو شوید، شما دقیقاً می‌دانید چه کاردارید می‌کنید. به خصوص وقتی عملکرد مثبتی دارید حتماً نظر او را بپرسید تا او مثبت بودن عملکردتان را به زبان آورد. اگر هم ‌فکر می‌کنید عملکردتان مثبت نیست، به فکر بهبود آن باشید و سپس از رئیستان بازخورد بگیرید. به او بگویید واقعاً می‌خواهید از ارزیابی کار خود، آگاه شوید. همچنین اگر مشتریانی دارید که به آن‌ها خدمت می‌دهید حتماً بازخورد آن‌ها را هم بگیرید. شما مسئول توسعه خود هستید و هر نظری که دریافت می‌کنید می‌تواند شما را در این راه یاری رساند.

 

برای دانلود آموزش رایگان «معجون موفقیت شغلی» اینجا کلیک کنید!

۶. فقط تعهداتی بدهید که بعداً بتوانید اجرا کنید:

برای بانوان شاغل؛ یکی از جدی‌ترین عوامل استرس‌زا در محل کار این است که توانایی جامه عمل پوشاندن به تعهدات‌ خود را نداشته باشند.
سامانه‌ای ایجاد کنید تا قادر به ارزیابی تواناییِ اجرای تعهدات شما باشد. اگر به اندازه کافی زمان ندارید، داوطلب انجام کاری نشوید. اگر حجم کاری شما بیش از توان و انرژی شما است حتماً از رئیستان درخواست منابع و کمک کنید. در باتلاق وعده‌های ناپایدار غرق نشوید.

  • عاقلانه تعهد بدهید: به این مفهوم که دوراندیش باشید؛ یعنی برای کارها کمی بیشتر از زمان مورد نیازشان، وقت در نظر بگیرید. اگر بدانید برای انجام کاری یک هفته زمان لازم است، دو هفته زمان بخواهید.
  • کار را فراتر از انتظار ارائه دهید: در زمان تعهد دادن، برای انجام کار، به جای یک هفته، دو هفته در نظر گرفته بودیم. حال سعی می‌کنیم کار را در یک هفته به پایان برسانیم و یک هفته باقی‌مانده کار را به جایی برسانیم که فراتر از انتظار باشد.

 ۷. از منفی‌بافی بپرهیزید:

انتخاب شادی در محل کار، به این معنا است که از مکالمات منفی، شایعات و افراد ناراضی تا حد امکان اجتناب کنید. افراد منفی تأثیر عمیقی روی روان شما دارند.

۸. شجاعت حرفه‌ای را تمرین کنید:

بانوان شاغل؛ شما هم ممکن است مانند بسیاری از مردم از بحث‌وجدل بپرهیزید. دلیلش هم ساده است، چون برای شرکت در تعارض‌های معنادار، آموزشی ندیده‌اید و احتمالاً این‌گونه تعارضات را ترسناک و مضر می‌دانید. بله درست است، وجود درگیری‌ها، بحث‌ها و تعارضات ممکن است مضر باشد ولی درعین‌حال می‌تواند شما را در انجام هر چه بهتر وظایف و مأموریت‌هایتان یاری کند و حتی باعث بهبود دیدگاه فردی شما شود.
تعارضات و تضادها می‌تواند به شما، در خدمت به مشتریان و تولید محصولات موفق کمک کند. اجازه ندهید کمبود شجاعت حرفه‌ای، شما را از دست‌یابی به اهداف و رؤیاهای خود بازدارد.

۹. دوستانی در محل کار داشته باشید:

آیا شما در محل کارتان دوستی دارید که بتواند بهترین دوست شما باشد؟ اگر چنین فردی در محل کار شما هست که گاهی بتوانید باهم تفریح کنید، یکی از نشانه‌های افراد شاد را، در محل کارتان دارید. برای شناسایی افرادی که می‌توانند به بهترین دوستان شما در سازمان تبدیل شوند، زمان اختصاص دهید و با آن‌ها شبکه‌ ارتباطی ایجاد کنید. شبکه‌ای که تشکیل می‌دهید می‌تواند کمک و پشتیبان شما باشد.

۱۰. اگر همه موارد بالا را امتحان کردید و باز هم شاد نیستید، دنبال کار دیگری بگردید:

اگر تمام این ایده‌ها، شما را خوشحال نمی‌کند وقت آن است که کارفرما یا شغلتان، یا هر دو را مورد ارزیابی مجدد قرار دهید. شما که نمی‌خواهید کل زندگی خود را صرف کاری بکنید که از آن نفرت دارید. حالا می‌توانید درحالی‌که تمام زمان‌های غیر کاری خود را دنبال کار دیگری می‌گردید، مخفیانه لبخند بزنید و بعد از آن‌که کار دلخواهتان را پیدا کردید با لبخند بزرگی سازمان قبلی را ترک کنید.

 

برای دانلود آموزش رایگان «معجون موفقیت شغلی» اینجا کلیک کنید!

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *