۱۰ نکته‌ای که افراد موفق و شاد را از دیگران متمایز می‌کند

۱۰ نکته‌ای که افراد موفق و شاد را از دیگران متمایز می‌کند:

دکتر تراویس براد‌بری در این مقاله، تفاوت‌های افراد موفق و ناموفق را بیان می‌کند. این موارد را امتحان کنید و نتایج عالی آن را در زندگی خود ببینید.

تحقیقی که پیرامون افراد موفق و شاد صورت گرفته است، نشان داده است این افراد نیازهای اصلی و اساسی خود را به‌صورت آگاهانه در ۴ زمینه تأمین کرده‌اند:

1. شادی: این افراد فعالیت‌هایی را پیدا کرده‌اند که برای آن‌ها لذت و رضایت را در پی داشته است و این فعالیت‌ها را انجام داده‌اند.

2.دستاورد: آن‌ها فعالیت‌هایی را انجام داده‌اند که نتایج زیادی داشته است.

3. اهمیت: فعالیت هایی را برای افراد مهم زندگی‌شان انجام داده‌اند و این فعالیت‌ها تاثیر مثبتی روی آن ها داشته است.

4. میراث: آن‌ها فعالیت‌هایی را دنبال می‌کردند که از طریق آن می‌توانستند ارزش‌ها و دانش خود را به دیگران منتقل کنند.

موفقیت و شادی پایدار، زمانی اتفاق می‌افتد که شما فعالیت‌هایی انجام دهید که موارد ذکر شده در بالا تحقق پیدا کنند.

نشانه‌های افراد موفق و شاد کدام است؟

1. پرشور هستند: جین گودال خانه خود را در انگلستان ترک کرد و در سن 26 سالگی به تانزانیا رفت تا مطالعه در مورد شامپانزه‌هارا شروع کند. این کار، کل زندگی او شد. گودال، زندگی‌اش را به علاقه‌اش اختصاص داده است و الهام‌بخش بسیاری دیگر برای انجام این کار است. افراد موفق و شاد فقط دارای علاقه نیستند، بلکه شور و احساس وافری نیز دارند. آن‌‌‌‌‌‌ها خودشان را وقف شور و علاقه و احساسشان می کنند.

2. آن‌ها مخالف جریان آب شنا می‌کنند: افراد موفق و شاد؛ گاه کمی متفاوت هستند. برای اینکه واقعاً موفق و شاد باشید، باید هزینه(تاوان) علاقه‌تان را بپردازید و شور و علاقه‌تان را دنبال کنید. فقط فکر می‌کنم که اگر بیل گیتس یا ریچارد برانسون خطر نمی‌کردند و در مدرسه باقی می‌ماندند یا اگر استیون کینگ وقت آزاد خود را به‌عنوان معلم نوشتن رمان‌ نگذرانده بود، جهان چه چیزهایی را از دست می‌داد. برای شنا برخلاف جریان آب، شما باید ریسک‌پذیر باشید.

3. کاری را که شروع می‌کنند، به پایان می‌رسانند: داشتن ایده کافی نیست، باید ایده‌ای‌ را که دارید عملی کنید. افراد موفق و شاد؛ تلاش می‌کنند تا ایده‌شان به ثمر برسد. آن‌ها می‌دانند که داشتن چشم‌انداز، تا زمانی که برای رسیدن به آن، عملی صورت نگیرد، فقط یک اندیشه بی‌معنی است. تنها در اثر انجام دادن ایده‌ها است که رشد و شکوفایی شروع می‌شود.

4. آن‌ها انعطاف‌پذیر هستند: برای دست یافتن به شادی و موفقیت طولانی‌مدت؛ باید خطا کنید، مثل احمق‌ها به نظر بیایید، کارهای عجیب‌وغریب کنید و دوباره و دوباره تمرین و تکرار کنید. در کالج ماری و ویلیام، تحقیق جدیدی انجام شده است. در این تحقیق؛ محققان با ۸۰۰ کارآفرین صحبت کردند و متوجه شدند که موفق‌ترین‌ها در دو موضوع اشتراک دارند:

یکی اینکه: آن‌ها در تصور شکست، بسیار بی رحمانه عمل می‌کنند و شکست را عددی حساب نمی‌کنند. به‌عبارت‌دیگر، موفق‌ترین کارآفرینان زمان و انرژی خود را صرف تأکید بر شکست‌های خود نمی‌کنند، زیرا آن‌ها شکست را به‌عنوان گامی کوچک و ضروری برای رسیدن به اهداف خود می‌بینند.

دیگراینکه: برایشان اصلا مهم نیست که مردم چه فکری می‌کنند.

5. سلامتی‌شان را در اولویت قرار می‌دهند: بین سلامتی و شادی و موفقیت رابطه تنگاتنگی وجود دارد. پایه‌ای‌ترین رفتارهایی که افراد موفق؛ مطلقاً آن‌ها را انجام می‌دهند، عبارت‌اند از: خواب خوب( برای کاهش استرس و بهبود تمرکز عالی است)، خوردن غذاهای سالم( به تمرکز بهتر روی کارهایتان کمک می‌کند) و البته ورزش( برای افزایش انرژی و اعتماد‌به‌نفس عالی است).

6. به مشکلات دقت نمی‌کنند: جایی که توجهتان را متمرکز می‌کنید، وضعیت احساسی شما را تعیین می‌کند. با دقت کردن به مشکلات؛ استرس و احساسات منفی ایجاد می‌کنید که مانع عملکرد موفقیت‌آمیز شما می‌شوند. بااین‌حال، شما می‌توانید با تمرکز بر اقداماتی جهت بهبود خود و شرایط خود، حس کارایی ایجاد کنید که باعث ایجاد احساسات مثبت و بهبود عملکرد شما می‌شود. افراد موفق و شاد به مشکلات دقت نمی‌کنند زیرا می‌دانند که با دقت بر روی راه‌حل‌ها؛ مؤثر‌تر واقع خواهند شد.

7. آن‌ها موفقیت‌های دیگران را جشن می‌گیرند: افراد غیرمطمئن به‌طور دائم مشکلات خود را مطرح می‌کنند و از دیگران انتقاد می‌کنند تا ارزش خود را ثابت کنند. از طرفی؛ افراد مطمئن از خود؛ در مورد ارزش‌ها و علاقه‌هایشان هیچ‌گونه احساس نگرانی ندارند زیرا آن‌ها ارزش‌هایشان را از درون خودشان جذب می‌کنند نه از محیط اطراف. افراد با اعتماد‌به‌نفس بالا به‌جای تمرکز بر روی بی‌اعتمادی، به محیط اطراف توجه نشان می دهند و این به آن‌ها اجازه می‌دهد تمام چیزهای شگفت‌انگیزی را ببینند که محیط اطراف، برای موفق شدن در اختیار آن‌ها قرار می‌دهد.

8. خارج از جعبه زندگی می‌کنند: افراد موفق و شاد با فکر کردن مانند دیگران به‌جایی که الان هستند، نرسیده‌اند. زمانی که دیگران اسیر زندان‌ منطقه امن خود هستند و تمام انرژی خود را صرف تقویت اعتقادات موجود خود می‌کنند، افراد موفق، وضع موجود خود را به چالش می‌کشند و به افشای ایده‌های جدید خود می‌پردازند.

9. آن‌ها ذهن باز دارند: اینکه با افراد متفاوتی معاشرت کنید و با افکار آن‌ها موافقت کنید؛ بی‌فایده‌ است. افراد موفق و شاد می‌دانند که آشنایی با یدگاه‌های متفاوت، فرصت رشد را فراهم می‌کند. برای اینکه بدانید دیدگاه‌های متفاوت چه معنایی دارند باید بتوانید با کفش‌های آن فرد راه بروید. یک راه عالی برای حفظ ذهنیت باز؛ این است که سعی کنید حداقل یک مورد جالب یا مفید از هر مکالمه‌ای که ممکن است با افراد مختلف داشته باشید یاد بگیرید.

10. آ‌‌ن‌ها اجازه نمی‌دهند کسی شادی‌شان را محدود کند: هنگامی‌که احساس لذت و رضایت شما از مقایسه خود با دیگران مشتق می‌شود؛ دیگر شاهد خوشبختی خود نیستید. افراد شاد و موفق وقتی‌ کاری را انجام می‌دهند و احساس خوبی از این کارشان دارند، به هیچ‌کسی اجازه نمی‌دهند که این حس خوب را از آن‌ها بگیرد. غیرممکن است بتوانید واکنش‌های خود را به آنچه دیگران در مورد شما فکر می‌کنند غیرفعال کنید، اما مجبور نیستید خودتان را با دیگران مقایسه کنید. به‌این‌ترتیب، بدون توجه به آنچه دیگران فکر می‌کنند یا انجام می‌دهند، ارزش خود را از درون احساس می‌کنید.

ترجمه از سایت https://www.success.com/

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *