۵ نوع فرد سمی که باید از آن‌ها اجتناب کرد

افراد سمی، منطق را فراموش می‌کنند. افراد سمی؛ ارزش زمان و انرژی گذاشتن را ندارند. افراد سمی باعث پیچیدگی غیر‌ضروری، نزاع و بدتر از همه، استرس می‌شوند.


تحقیقات اخیر از دانشگاه فردریش شیلر در آلمان نشان می‌دهد که سمی بودن انسان‌ها؛ موضوع مهمی است. آن‌ها دریافتند که قرار گرفتن در معرض محرک‌هایی که موجب احساسات شدید منفی می‌شوند، مانند این است که فرد تحت تأثیر استرس شدیدی قرار گرفته است. منفی‌بافی، ظلم و ستم، قربانی، مصداق‌هایی از محرک‌های احساس‌های شدید منفی هستند. افراد سمی، مغز شما را وارد استرس شدیدی می‌کنند. به‌همین‌دلیل باید از معاشرت با این افراد بپرهیزید.

اغلب گفته می‌شود که شما برآیند معاشرت با پنج نفر هستید که بیشتر وقت خود را با آن‌ها صرف می‌کنید. حتی اگر در بین این پنج نفر، فقط یک نفر سمی باشد، به‌زودی خواهید فهمید که چطور توانسته است شما را به عقب برگرداند.

از این ۵ نوع افراد سمی دور بمانید:

۱. شایعه‌پراکن:

افراد شایعه‌پراکن از ناراحتی‌های دیگران لذت می‌برند. شاید در ابتدا جالب باشد که در مورد زندگی شخصی و حرفه‌ای برخی افراد صحبت کنید. ولی با گذر زمان باعث خستگی، به وجود آمدن احساس بد در درونمان و آسیب به افراد دیگر می‌شود.

۲. یک بام و دوهوا:

برخی افراد به‌هیچ‌وجه نمی‌توانند احساسات خود را کنترل کنند. دور کردن این افراد از زندگی‌تان سخت است. زیرا آن‌ها نمی‌توانند احساسات خود را کنترل کنند و این مورد باعث ایجاد حس بد در شما می‌شود.

۳.قربانی:

شناسایی این افراد سخت است. زیرا در ابتدای رابطه با این افراد با مشکلات آن‌ها همدلی خواهید کرد. با گذر زمان؛ این افراد را خواهید شناخت. افراد قربانی در مواجهه با هر مشکلی؛ به‌سرعت خود را به کوهی نامرئی می‌کوبند تا از مسئولیت‌های شخصی خود بگریزند. زمان‌های سخت را به‌عنوان فرصتی برای یادگیری و آموزش نمی‌بینند بلکه آن را به‌عنوان یک راه برای فرار می‌بینند.

یک جمله قدیمی وجود دارد که می‌گوید: « درد اجتناب‌نا‌پذیر است ولی درد کشیدن؛ اختیاری است.» 

افراد قربانی همیشه در حال درد کشیدن؛ هستند.

۴. خودشیفته:

مردم خودشیفته شما را از طریق فاصله مفرط؛ از دیگران دور می‌کنند. شما زمانی متوجه افراد خودشیفته می‌شوید که خودتان را کاملاً تنها احساس می‌کنید. چون آن‌ها به ارتباط برقرار کردن واقعی با انسان‌ها اهمیت نمی‌دهند. شما فقط یک ابزار برای ایجاد اعتمادبه‌نفس آن‌ها هستید.

۵. حسود:

 حتی اگر بهترین اتفاق‌ها برای  بیفتد باز هم از درون به احساس رضایت و خوشحالی افراد حسود منجر نمی‌شود، زیرا آن‌ها دائما در حال مقایسه داشته‌ها، خوشی‌ها و ثروت خود با جهان هستند. صرف وقت بسیار زیاد در اطراف افراد حسود خطرناک است، زیرا آن‌ها به شما آموزش می‌دهند که دستاوردهای خود را بی‌اهمیت بدانید.

 

ترجمه از سایت: https://www.success.com/?s=bradberry

مقاله «۱۰ نکته‌ای که افراد شاد و موفق را از دیگران متمایز می‌کند» از برادبری را بخوانید:

 

اینجا کلیلک کنید و این مقاله را بخوانید!

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *