اولویت‌بندی کارهای روزانه در چهار گام، ویژه مادران شاغل

اولویت‌بندی کارها :

کارهای تلنبار شده، زمان ناکافی، خستگی و استرس همگی از مشکلاتی هستند که مادران شاغل همه‌روزه با آن‌ها دست‌وپنجه نرم می‌کنند. همه اینها ناشی از عدم وجود برنامه‌ریزی روزانه زنان شاغل با دقت کافی است. 

آیا راهی برای رهایی از این مشکلات وجود دارد؟ آیا مادران شاغل و زحمت‌کش می‌توانند علاوه ‌بر این‌که به کارهایشان می‌رسند زمان استراحتی هم داشته باشند؟ جواب این سوالات را در مقاله برنامه‌ریزی روزانه زنان شاغل خواهید یافت.

با مطاله و عمل کردن به چهار گامی که در این مقاله ذکر شده است، لذت زندگی بدون فشار و استرس را به خود هدیه دهید. مادران شاغل؛ کارهایتان را اولیت‌بندی کنید.

تعدادی برگه یادداشت کوچک و رنگی تهیه کنید، تمام کارهایی را که در یک هفته آینده قرار است انجام دهید بر روی این برگه ‌ها یادداشت کنید و آن‌ها را درهم‌و‌برهم روی یک میز بچسبانید. چه می‌بینید؟ آن‌چه می‌بینید آشفتگی زندگی‌تان است.

صبح تا شب با استرس در حال دویدن هستید ولی در بسیاری از موارد به مقصد نمی‌رسید. اغلب کارهایتان ناتمام می‌ماند، همسرتان از شما ناراضی است. عذاب‌وجدان می‌گیرید که از فرط خستگی نمی‌توانید با فرزندتان بازی کنید و به حرف‌هایش گوش فرا دهید.
من هم به عنوان یک مادر شاغل درگیر تمام این مشکلات بودم تا این‌که آقای دوایت آیزنهاور، سی‌وچهارمین رئیس جمهور آمریکا، به دادم رسید. من از روش ایشان برای اولویت‌بندی کارهایم استفاده می‌کنم. مستطیل موحِب من برگرفته شده از ماتریس اولویت‌بندی ایشان است. با استفاده از این روش، کارهای مهم شما در زمان تعیین شده انجام خواهد گرفت و شما می‌توانید از فرصتی که برای استراحت پیدا می‌کنید، لذت ببرید.

چهار گام این روش را می‌توانید در شکل زیر ببینید.

 

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *