۳ مزیت تربیتیِ کودکان مادران شاغل نسبت به مادران خانه‌دار

کودکان مادران شاغل:

براساس تحقیقات انجام شده، مادرانی که شاغل هستند؛ فرزندانی پُخته‌تر از مادران خانه‌دار تربیت می‌کنند. 

۳ مزیتِ کودکان مادران شاغل عبارتنداز:

۱- اعتمادبه‌نفس بالا : فرزندان مادران شاغل، در بسیاری از مواقع مجبورند تکالیفشان را خودشان انجام دهند، از خواهر یا برادر کوچک‌ترشان مراقبت کنند و در کارهای خانه به مادرشان کمک کنند. این موقعیت از آن‌ها افرادی با اعتمادبه‌نفس بالاتر می‌سازد.

راه‌های افزایش اعتماد به نفس را بخوانید!

 

۲- الگوپذیری مثبت: معمولا دخترانی که مادر آن‌ها شاغل است و از زندگی و شغل خود راضی است و پدر خانواده نیز او را حمایت می‌کند، در آینده به مدارج بالای علمی و تحصیلی می‌رسند و خانواده‌ای موفق می‌سازند. آن‌ها مادر را زنی نیرومند می‌پندارند که هم زندگی کاری موفق دارد و هم زندگی خانوادگی موفق.

پسرانی که مادر آن‌ها شاغل است، تساوی بین زن و مرد را بیشتر حس می‌کنند و در آینده به همسرانشان کمک کرده و آن‌ها را تحت حمایت خود قرار می‌دهند. سازگارترند و کمتر خرده می‌گیرند. اگر خانه‌شان یک روز نامرتب بود، دعوا و دلخوری به راه نمی‌اندازند.

۳-اجتماعی بودن: اگر فرزندان مادران شاغل در محیط‌هایی مانند مهد کودک(که حتما باید اعتبار  آن توسط والدین بارها و بارها کنترل شود)  پرورش یابند، به واسطه این‌که زمان زیادی با کودکان دیگر و با بزرگ‌سالانی غیر از پدر و مادر می‌گذرانند، افرادی اجتماعی بار می‌آیند که به‌راحتی می‌توانند حق و حقوق‌شان را از اجتماع مطالبه کنند.

مادران شاغلی که احساس گناه می‌کنند بدانند؛ این احساس گناه باعث می‌شود اعتمادبه‌نفسشان پایین بیاید، واقعا خود را در مقام گنا‌هکار ببینند و با فرزندانشان بد رفتاری کنند.

حال‌آن‌که به احتمال زیاد فرزندان آن‌ها بهتر از فرزندان مادران خانه‌دار بار خواهند آمد.

ای مادران شاغل، احساس گناه شما کاذب است. وقتش است این احساس را بی‌رحمانه از بین ببرید.

کلیک کنید و مقاله «چالش زنان شاغل» را بخوانید!

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *