رابطه شادی مادر با شادی سایر اعضای خانواده

رابطه شادی مادر با شادی سایر اعضای خانواده
وقتی مادران شاد باشند، همه اعضای خانواده شاد خواهند بود. این اعترافی است که هنگام مصاحبه با مادران زیادی دریافتیم. بااین‌حال تعداد زیادی از آن‌ها برای شاد بودنِ خود، سرمایه‌گذاری نمی‌کنند. آن‌ها به قدری درگیر مراقبت از دیگران هستند که از خود غافل می‌شوند.

 

پیشنهاد : مقاله «مراقبت از خود» را حتما بخوانید!

 

بهترین کار برای مادران شاغل ، افزودن شادی به لیست اولویت‌هایشان است. هرروز باید انتخاب کنیم که با شاد بودن، دوست داشتن خود و پذیرفتن خودمان، شادی را به اعضای خانواده‌مان هدیه دهیم. شادی نه‌تنها تجمل نیست، بلکه حیاتی است. آن را به لیست اولویت‌های خود اضافه کنید.

تله‌ شادی:
مواظب باشید در تله‌ شادی، گیر نیُفتید، معمولاً مادران شاغل، به دلیل زیر، دو برابر بیشتر در این تله‌ گیر میُفتند.
تله مادر فوق‌العاده: مادرانی که بیرون از خانه کار می‌کنند، می‌خواهند هم بهترین مادر باشند و هم بهترین کارمند. آن‌ها متوجه نیستند که این غیرممکن است. بهترین بودن در هر دو بُعد زندگی غیرممکن است. تعیین استانداردهای فوق‌العاده در محل کار به عنوان یک کارمند نمونه و تعیین استانداردهای دست‌نیافتنی به عنوان یک مادر برای خودتان، نه‌تنها شما و اعضای خانواده را به شادی و آرامش نمی‌رساند، بلکه به زودی شما را از پا درخواهد آورد. این را فراموش نکنید، شما نمی‌توانید در مقامِ یک انسان، صد درصد کامل باشید.

پیشنهاد: مقاله «چالش زنان شاغل» را بخوانید!

 

برای آموزش‌های بیشتر در زمینه‌های مدیریت زمان، شادی، تعادل بین کار و زندگی، پر‌انرژی بودن زنان و طراحی زندگی خود؛ کتاب «مادر بندباز» را از لینک زیر دانلود کنید:

 

 

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *